Сьогодні чимало видань містять інформацію про допомогу українцям під час виїзду на роботу в Польщу. Мова йде і про пошук заробітку, про допомогу в оформленні робочих віз і навіть про житло та підйомні. І на жаль, часто трапляється так, що наших громадян інша сторона просто «кидає» і з роботою, і з житлом. Як же цьому зарадити? Виявляється, можна забронювати житло в Польщі ще навіть не покидаючи Чернігова. За невеликі гроші та ще й легально: з договором і взаємною відповідальністю сторін. Як це зробити – читайте далі.

За 10 років Польщі знадобляться 5 мільйонів українців

Польща нині переживає справжній бум української трудової еміграції. Торік українці стали лідерами з-поміж мігрантів по закупівлі житла, нині вже кілька років поспіль вони є рушійною силою польської економіки. Якщо у 2015 році тут працювало близько мільйона українців, то у 2016 році для українських робітників було відкрито ще 900 тис робочих віз, і ще мільйон Союз підприємців і роботодавців Польщі збирається видати у 2017 році. Союз підприємців Польщі відзначає, що зростання кількості мігрантів з України принесло польському бюджету майже 2 млрд євро за рік — сума, яка більш ніж удвічі перевищує третій транш Україні від МВФ.

Чому так сталося? Все просто: свого часу і сама Польща опинилася на місці України. У Великій Британії та Ірландії, за різними підрахунками, зараз проживає від одного до двох мільйонів поляків. Крім того, у Польщі спостерігається демографічний спад, а отже “польських” робочих рук з кожним роком буде все менше, а економіка, навпаки, потребуватиме їх усе більше. Прогноз на найближчі 10 років – Польща потребуватиме до 5 млн українських робочих рук.

Доходить вже до того, що в Польщі готові робити ставку і на українських студентів, які зараз навчаються в цій країні. До речі, ця цифра теж чимала – 50 тисяч чоловік.

30_06_17_poland_ukraine

Інша країна – подвійна пильність

Ми не будемо вдаватися в емоційну оцінку цього процесу. Причини для міграції, як відомо, у кожного свої. Торік з України до Польщі на заробітки лише за офіційними даними виїхали 1,3 млн українців. Найчастіше закордон у пошуках роботи виїжджають поодинокі люди. Але трапляється так, що їдуть парами, або навіть взагалі родинами,  дітьми. Всім цим людям в іншій країні потрібна не лише робота, а й житло. Бажано, одразу, щоб не витрачати час та гроші на його пошуки, а тим часом жити в задорогому хостелі чи на вокзалі, ризикуючи потрапити на очі поліції.

30_03_17_job2

А жодних гарантій жоден роботодавець вам не дасть!

Цілком реальна історія як наочний приклад того, що поки ви збираєтеся до Польщі – то за час подорожі все може змінитися. Один житель польського міста Вроцлав (звуть його Войцех) гостював у друзів в Чернігові. Сюди він дістався на власній автівці. Коли настав час збиратися додому – то вирішив за допомогою платформи з пошуку попутників Bla-Bla-Car допомогти комусь з українців за невеликі гроші приїхати до Польщі. Десь біля Києва в авто сіла молода пара. Їхали на заробітки у Вроцлав. І коли вони перетнули кордон, то виявилося, що інша сторона раптово вирішила скасувати домовленість про роботу. Тому українці опинилися біля розбитого корита – і без житла, і без роботи.

Співчутливий пан Войцех вирішив допомогти хлопцю та дівчині. На кілька днів він поселив їх у себе. А згодом підшукав їм житло і навіть знайшов роботу – прибирання в помешканнях. Згодом пара працевлаштувалася нормально – менеджерами в магазин.

IMG_0408

Це той випадок, коли людям просто пощастило. Але такі «войцехи» трапляються раз на мільйон, – коментує експерт з ринку нерухомості Олександр Панасюк. – Найчастіше ж люди просто кинуті напризволяще. І змушені або повертатися, або витрачати останнє на пошуки житла бодай в готелі. Однак, у великих містах таких як Краків чи Вроцлав – оренда житла або номер в готелі – це дуже дорого. Звичайна малогабаритна квартира обійдеться у 110-130 доларів на місяць.

3_11_16_cher

Як винайняти житло в Польщі не виїжджаючи з Чернігова

Звісно, можна винайняти житло гуртом – тобто, зібратися великою компанією і за 40-50 доларів з людини знімати цілий будинок. Але таку кількість людей ще потрібно знайти. Це не так легко.

Тому ми вирішили спробувати допомогти нашим співвітчизникам. Ми зателефонували до колег у Польщу і запроваджуємо послугу бронювання житла завчасно. Ми можемо підібрати житло на будь-який смак та гаманець ще в Чернігові. Яким чином? За заданими клієнтами критеріями підбираємо квартиру, з фото, з характеристикою, деякі об’єкти навіть містять віртуальні тури. Так, це все офіційно. З гарантіями. З усіма клієнтами ми підписуємо договір про підбір житла. Окрім цього, інша сторона – польська – теж надає нам свої гарантії щодо якості квартир чи кімнат, – розповідає Олександр Панасюк, директор агенції нерухомості «МКТ».

Клієнт отримує електронну роздруківку виду житла, план, фото помешкань, договір. У разі, якщо виникли претензії в орендаря до якості житла або фото не збігаються з оригіналом, в такому випадку польська сторона вже там підшукає місцеву агенцію, яка підбере інший варіант житла. І зробить це без оплати вартості своїх комісійних.

Що натомість очікується від клієнта? Потрібно завітати до агенції нерухомості «МКТ», зробити заявку на оренду, внести аванс, а також страховий платіж, що дорівнює місячній вартості оренди. Звісно, ці кошти також будуть зараховані в якості орендної плати. Повністю ж договір про оренду буде підписуватися вже на місці – в Польщі, де Вас зустріне наш співробітник. Так, він знає і російську і українську мови, – коментує Олександр Панасюк.

30_06_17_rent_a_flat

Єдине прохання – все ж не затягувати з переїздом. Тому що помешкання навряд чи чекатиме на свого орендаря понад місяць.

Агенція нерухомості «МКТ» працює на ринку Чернігова та усієї України майже 20 років. Має чималий досвід щодо операцій з нерухомістю у найбільших містах України, а також закордоном – у Польщі, Німеччині, Кіпрі та інших країнах.

30_06_17_rent_a_flat 30_06_17_wroclaw

У будь-якому випадку – завжди краще їхати не в невідому далечінь, а на конкретне місце, знаючи, що тебе там вже чекає квартира і просто неба спати не доведеться. Для родини, яка їде до Польщі із дітьми – це вже величезне полегшення. Тому звертайтесь до нас по допомогу та консультації! Зробимо все швидко, якісно і надійно, – підбиває підсумки розмови Олександр Панасюк.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ